NPS 25 ÅR

Norsk Posthistorisk Selskap runder 50 år og markerer med posthistorisk utstilling -NPS50.


Norsk Posthistorisk Selskap fyller 50 år i 2027. Det skal markeres med egen utstilling i Oslo i perioden 16 -18. april 2027. Utstillingen blir todelt, med posthistorisk spesialutstilling på nasjonalt nivå, samt en mindre regional del med ordinære utstillingsklasser.


Utstillingen er et samarbeidsprosjekt mellom de posthistoriske foreningene hvor Norsk Posthistorisk Selskap arrangerer og med Krigs- og feltpostforeningen, Norsk Jernbanepostforening og Norsk skipsposthistorisk forening som partnere.


Stedet for utstillingen er Samfunnssalen på Arbeidersamfunnets Plass midt i Oslo sentrum. I tillegg til gode forhold for selve utstillingene vil det være god plass for handlere og foreninger.

Utstillingslokalene ligger sentralt plassert i gangavstand fra kollektivtransport og aktuelle overnattingstilbud. Det tar under 10 minutter å gå fra sentralbanestasjonen til utstillingen.  Det er kort vei til fasiliteter i byen for de som har med følge eller ønsker å bo i Oslo under utstillingen. Det vil bli inngått avtale med et hotell om rabattert overnatting.


Det er fortsatt god tid til 2027 og vi håper at det gir flere muligheten til å forberede sine eksponater.